Faconnable
2 providers
Face A Face
EDT · Women
$23.99$0.24/ml
best of 2 providers at 100 ml
$39.19$0.26/ml
As of Oct 1, 2026: Faconnable full bottles start at $19.95, with a median $0.26/ml across 5 bottle sizes we price, compared across 4 retailers. 4 fragrances, 9 live offers in total. The deepest markdown against list price is 63%.
Best value per ml right now: Faconnable Face A Face at $0.26/ml for the 150 ml. Most widely stocked: Faconnable Face A Face, carried by 2 providers.
Figures as of Oct 1, 2026 · sold-out listings excluded
Ranked by how many providers carry each one, the prices with the most to compare against.
Faconnable
2 providers
EDT · Women
$23.99$0.24/ml
best of 2 providers at 100 ml
$39.19$0.26/ml
5 deals · page 1 of 1
100 ml · EDT
$43.95$59.00$0.44/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$80.75$85.00$0.81/ml
at Fragrance Outlet
150 ml · EDT
$39.19$0.26/ml
at FragranceNet
tracked low
100 ml · EDT
$98.95$0.99/ml
at FragranceShop
tracked low
100 ml · EDT
$59.95$0.60/ml
at FragranceShop
tracked low