Daily Fragrance Scout

Insurrection fragrance prices

As of Oct 1, 2026: Insurrection full bottles start at $139.95, with a median $1.45/ml across 5 bottle sizes we price, compared across 2 retailers. 5 fragrances, 9 live offers in total. The deepest markdown against list price is 7%.

Best value per ml right now: Insurrection Collector Colossus at $1.40/ml for the 100 ml. Most widely stocked: Insurrection Collector Colossus, carried by 2 providers.

Figures as of Oct 1, 2026 · sold-out listings excluded

How much does Insurrection perfume cost?
Insurrection full bottles start at $139.95 across the 2 retailers we track (as of Oct 1, 2026). The median price is $1.45/ml over 5 bottle sizes, 2.3× the catalog-wide median of $0.64/ml: a high-priced house by the numbers. Prices are the retailers' live listings, not list price.
Where is Insurrection cheapest?
Perfumania holds the lowest live price on 4 of the 5 Insurrection bottles we track (80%) (as of Oct 1, 2026). Even so, the cheapest seller changes bottle by bottle; each fragrance page shows every store's current price for each size.
What is the best value Insurrection bottle right now?
Insurrection Collector Colossus at $1.40/ml for the 100 ml (as of Oct 1, 2026), the lowest price per millilitre of any Insurrection full bottle with a live offer. Value here is arithmetic on the asking price and the size, nothing else.

Insurrection compared

Ranked by how many providers carry each one, the prices with the most to compare against.

  • Insurrection

    2 providers

    Collector Colossus

    EDP

    Bottle size for Insurrection Collector Colossus

    $139.95$1.40/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Insurrection

    2 providers

    Collector Dominant

    EDP

    Bottle size for Insurrection Collector Dominant

    $144.99$1.45/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Insurrection

    2 providers

    Collector Sovereign

    EDP

    Bottle size for Insurrection Collector Sovereign

    $144.99$1.45/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Insurrection

    1 provider

    Collector Male

    EDP

    Bottle size for Insurrection Collector Male

    $144.99$1.45/ml

  • Insurrection

    1 provider

    Born to Be Iconic Fragrance

    EDP · Unisex

    Bottle size for Insurrection Born to Be Iconic Fragrance

    $159.99$1.60/ml

Every Insurrection fragrance we price

Every Insurrection fragrance we price

Live Insurrection offers