Daily Fragrance Scout

Compare all prices for 1 Million Lucky →

1 Million Lucky Cologne - 6.7 oz.

1 Million Lucky Cologne - 6.7 oz.

$166.99$172.00

−3%

You save $5.01$0.83/ml

Size
200 ml($0.83/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
31 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Hazelnut and honey share the heart of Paco Rabanne 1 Million Lucky Cologne, sweet enough to border on dessert, though plum, ozonic notes, grapefruit and bergamot lead first with a bright, fruity, faintly metallic top. Hazelnut, honey, cedar, cashmere wood, orange blossom and jasmine weave a heart that is nutty, sweet and thoroughly gourmand, unusual territory for a fragrance in this line. Amberwood, patchouli, oakmoss and vetiver settle it dry and woody, pulling firmly against everything above it and refusing to sweeten. That tension is the point, and the oakmoss in particular stops the hazelnut and honey from collapsing into pure sugar by the second hour. Anyone drawn to woody fragrances will find 1 Million Lucky Cologne, an Eau de Toilette, suits substance driven, everyday occasions perfectly. Comfortable, dependable and unmistakably Paco Rabanne, 1 Million Lucky Cologne wears exactly as promised.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet