Daily Fragrance Scout

Compare all prices for 2Am Kiss →

2Am Kiss Perfume - 5.9 oz.

2Am Kiss Perfume - 5.9 oz.

$152.00$160.00

−5%

You save $8.00$0.87/ml

Size
175 ml($0.87/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Restraint marks a rare choice for a dessert leaning fragrance, but Derek Lam commits fully in 2Am Kiss Perfume, caramel, amber and wood making up the entire formula, three components and nothing more, caramel standing alone at the top, warm and buttery, sweet without any fruit or citrus to lighten it. Amber holds the core by itself, resinous and glowing, deepening the caramel rather than changing direction. Woody notes resolve dry and quiet, sitting very close to the skin. Most fragrances at this price would have added a citrus opening for reassurance. There is no progression to follow here and no reveal waiting, only a single warm idea held steady for hours, which is a distinctly unusual approach in a market that prizes complexity. 2Am Kiss Perfume is a gourmand Eau de Parfum, best suited to evenings spent in and evenings spent out. That balance is exactly what makes 2Am Kiss Perfume work.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet