Daily Fragrance Scout

Compare all prices for 360 Collection →

360 Collection Cologne - 3.4 oz.

360 Collection Cologne - 3.4 oz.

$57.00$60.00

−5%

You save $3.00$0.57/ml

Size
100 ml($0.57/ml)
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
37 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

There's more going on in Perry Ellis 360 Collection Cologne than the everyday version, and the difference shows from the top, lavender, black pepper and cardamom arriving dry and spiced, skipping citrus entirely in favour of something warmer. Water mint, sage, geranium, cinnamon and nutmeg make up a heart that is both cooling and warming at once, the mint pulling against the baking spices. Vanilla, musk, amber, labdanum and woodsy notes close it soft, sweet and resinous, warmer with every passing hour. That mint and cinnamon pairing in the middle creates a striking contrast of temperature, cool and warm held in the same breath. 360 Collection Cologne, an oriental spicy Eau de Toilette, is built for evening wear and special occasions. Reach for 360 Collection Cologne again and again without ever tiring of it.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet