Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Acqua Di Gioia →

Acqua Di Gioia Perfume - 3.4 oz. Tester

Acqua Di Gioia Perfume - 3.4 oz. Tester

$130.99$140.00

−6%

You save $9.01$1.31/ml

Size
100 ml($1.31/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
Tester
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
28 minutes ago

Tester bottle: identical fragrance in plain packaging, often without a fancy cap or retail box. That's why it's cheaper. Check the merchant's return policy before buying.

Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Giorgio Armani Acqua Di Gioia is a refreshing and radiant fragrance that celebrates the harmony between woman and nature. It opens with a revitalizing splash of Amalfi lemon and crisp mint, delivering an instant wave of freshness that feels clean and vibrant. At the heart of this elegant scent is water jasmine, which adds a smooth, aquatic floral touch that feels soft and calming. The base is where the fragrance reveals its warmth, with notes of Virginia cedar, brown sugar, and French labdanum-creating a subtly sweet, woody finish that lingers beautifully on the skin. Acqua Di Gioia perfume is light, joyful, and effortlessly elegant, making it a go-to fragrance for women who love nature-inspired freshness with a touch of sensuality.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet