Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Amber Oud Ultra Violet →

Amber Oud Ultra Violet Perfume - 4.0 oz.

Amber Oud Ultra Violet Perfume - 4.0 oz.

$69.99$159.00

−56%

You save $89.01$0.59/ml

Size
118 ml($0.59/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Amber Oud Ultra Violet Perfume opens with zesty citrus, warm ginger, and a fresh rose accent that feels bright and slightly spicy. The introduction carries bright energy, balancing petal softness with a crisp aromatic lift. As Amber Oud Ultra Violet Eau de Parfum develops, lush white florals become fuller and creamier, creating a radiant bouquet with a smooth, almost satinlike texture. The drydown shifts toward darker territory as earthy patchouli, musk, and dry oak add structure beneath the flowers. This floral-woody fragrance moves from sparkling spice to blooming richness before settling into a grounded, gently shadowed base with a bold, graceful, distinctly modern personality and a self-assured floral character.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet