Daily Fragrance Scout
Thierry Mugler Angel Standing bottle

Thierry Mugler Angel Standing

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Thierry Mugler Angel Standing is $50.95 for 30 ml at Fragrance Outlet ($1.70/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$50.95

30 ml · 1 provider

Average price
$50.95

across 1 provider at 30 ml

Best value
$1.70/ml

at 30 ml

Biggest discount
−18%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$50.95
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$50.95
Average now:
$50.95
Trend:
flat

Thierry Mugler Angel Standing: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Thierry Mugler Angel Standing?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $50.95 for the 30 ml bottle at Fragrance Outlet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Thierry Mugler Angel Standing cost?
Thierry Mugler Angel Standing starts at $50.95 for a 30 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Thierry Mugler Angel Standing?
The best value we track is $1.70/ml per millilitre at the 30 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Thierry Mugler Angel Standing cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Thierry Mugler

Other Thierry Mugler fragrances we price across providers.

  • Thierry Mugler

    3 providers

    Angel

    EDP · Women

    Bottle size for Thierry Mugler Angel

    $50.99$3.40/ml

    $55.29$2.21/ml

    $76.99$1.71/ml

    $62.95$0.63/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Thierry Mugler

    2 providers

    Alien Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Thierry Mugler Alien Perfume

    $41.95$1.40/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $57.95$0.97/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $64.95$0.72/ml

  • Thierry Mugler

    2 providers

    Alien Extraintense INTENSE

    EDP · Women

    Bottle size for Thierry Mugler Alien Extraintense INTENSE

    $21.69$4.34/ml

    $115.49$1.92/ml

    $129.49$1.44/ml

  • Thierry Mugler

    2 providers

    Angel Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Thierry Mugler Angel Perfume

    $73.95$2.96/ml

    $59.95$1.20/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $71.95$0.72/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • BDK

    4 providers

    Impadia

    EDP

    Bottle size for BDK Impadia

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $22.00$2.75/ml

    $34.99$3.50/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $169.99$1.70/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Vilhelm Parfumerie

    3 providers

    Faces of Francis

    EDP · Unisex

    Bottle size for Vilhelm Parfumerie Faces of Francis

    $152.59$3.05/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $169.97$1.70/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Maison Crivelli

    3 providers

    Neroli Nasimba

    EDP

    Bottle size for Maison Crivelli Neroli Nasimba

    $4.50$2.25/ml

    $97.00$3.23/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $169.99$1.70/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Sospiro

    3 providers

    Vibrato

    EDP · Unisex

    Bottle size for Sospiro Vibrato

    $6.99$6.99/ml

    $12.99$6.50/ml

    $25.99$5.20/ml

    $24.49$3.06/ml

    $41.99$4.20/ml

    $74.99$5.00/ml

    $169.99$1.70/ml

    best of 2 providers at 100 ml