Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Aziza Fragrance →

Aziza Unisex Fragrance - 3.4 oz.

Aziza Unisex Fragrance - 3.4 oz.

$39.99$70.00

−43%

You save $30.01$0.40/ml

Size
100 ml($0.40/ml)
Packaging
New in box
For
Unisex
Availability
In stock
Price last checked
20 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Unlike its Fig Yourself sibling's dry, tea like restraint, Aziza Unisex Fragrance from Luniche opens tropical and sweet instead, coconut, peach and nectar combining for a juicy, creamy top. Tiare alone carries the heart, white and richly floral. Heliotrope and sandalwood close the foundation warm and softly powdery. Tiare on its own in the heart is a confident, minimal choice, letting one Tahitian flower define the entire middle stage. Aziza Unisex Fragrance is a fruity floral Eau de Parfum from Luniche, suited to warm weather daytime wear. Luniche gave the plain Aziza name the sweetest treatment in the line.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet