Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Azure →

Bentley Azure Cologne - 3.4 oz.

Bentley Azure Cologne - 3.4 oz.

$76.00$80.00

−5%

You save $4.00$0.76/ml

Size
100 ml($0.76/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Bentley Azure Cologne is a fresh, refined fragrance designed for men who appreciate effortless elegance and modern sophistication. Inspired by open skies and coastal breezes, Bentley Azure Eau de Toilette cologne for men blends vibrant citrus, aromatic herbs, and smooth woody notes to create a scent that feels relaxed yet polished.The fragrance opens with a crisp and invigorating blend of violet leaf, pineapple, tangerine and bergamot, delivering an immediate sense of clarity and freshness. At its heart, Bentley Azure Eau de Toilette reveals aromatic and slightly spicy nuances in tea, lavender, paprika and clary sage, that add depth and character. As the scent settles, a warm base of cashmere wood and tonka bean emerges, leaving a smooth, clean trail that feels comforting and masculine.Versatile and easy to wear, Bentley Azure Eau de Toilette cologne is ideal for everyday use, work settings, and casual occasions, making it a refined choice for men who prefer fresh fragrances with understated depth.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet