Daily Fragrance Scout
Black Cavalier Surge Cologne - 3.4 oz.

Black Cavalier Surge Cologne - 3.4 oz.

$149.99

Size
100 ml($1.50/ml)
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Surge promises momentum, and Black Cavalier Surge Cologne from Le Bonheur accelerates immediately, orange, ginger and bergamot sparking a bright, warmly spiced top. Neroli, frankincense and cinnamon deepen the core into something resinous and warmly spiced. Black tea, guaiac wood and amber close the drydown dry, smoky and richly warm. Black tea as a base note is a distinctive, slightly bitter touch, keeping the amber and wood from turning purely sweet. Black Cavalier Surge Cologne is a citrus spicy Parfum, suited to everyday wear and the office. Le Bonheur gave the Black Cavalier line a third distinct character here.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet