Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Black Opium Le →

Black Opium Le Parfum Perfume - 3.0 oz.

Black Opium Le Parfum Perfume - 3.0 oz.

$199.99$205.00

−2%

You save $5.01$2.22/ml

Size
90 ml($2.22/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
50 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Yves Saint Laurent's Black Opium Le Parfum intensifies its predecessor's coffee laced sweetness. Cinnamon, pear and green mandarin open with a spiced fruity freshness, while solar notes, jasmine sambac and orange blossom bring a rich floral heart. Madagascar vanilla, bourbon vanilla, vanilla absolute, coffee, vanilla orchid and patchouli close the composition with a deep, indulgent finish. This oriental gourmand fragrance suits nighttime glamour.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet