Daily Fragrance Scout
Antonio Banderas Blue Seduction bottle

Antonio Banderas Blue Seduction

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Antonio Banderas Blue Seduction is $18.89 for 100 ml at FragranceNet ($0.19/ml, read under an hour ago), compared across 3 retailers.

The 100 ml ranges from $18.89 at FragranceNet to $29.99 at Fragrance Outlet, a $11.10 spread, 37% of the higher price, across 3 sellers.

Per millilitre the 200 ml works out at $0.20/ml against $0.19/ml for the 100 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 100 ml in 55 days of tracking is $18.89 on Aug 11; which is where it sits now.

Lowest price
$18.89

100 ml · 3 providers

Average price
$0.22/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.19/ml

at 100 ml

Biggest discount
−53%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$40.06$18.89
Aug 7, 202653 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$18.89
Average now:
$23.41
Trend:
+$2.06 since Aug 7, 2026

Antonio Banderas Blue Seduction: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Antonio Banderas Blue Seduction?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $18.89 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read under an hour ago), compared across 3 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $18.89 a good price for Antonio Banderas Blue Seduction?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Antonio Banderas Blue Seduction cost?
Antonio Banderas Blue Seduction starts at $18.89 for a 100 ml bottle across the 3 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Antonio Banderas Blue Seduction?
The best value we track is $0.19/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Antonio Banderas Blue Seduction?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $18.89, tracking since Aug 6, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Antonio Banderas Blue Seduction cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Antonio Banderas

Other Antonio Banderas fragrances we price across providers.

  • Antonio Banderas

    3 providers

    King Of Seduction

    EDT · Men

    Bottle size for Antonio Banderas King Of Seduction

    $17.49$0.17/ml

    $29.95$0.15/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Antonio Banderas

    2 providers

    Seduction In Black

    EDT · Men

    Bottle size for Antonio Banderas Seduction In Black

    $19.90$0.20/ml

    $75.00$0.38/ml

  • Antonio Banderas

    2 providers

    Power Of Seduction

    EDT · Men

    Bottle size for Antonio Banderas Power Of Seduction

    $18.95$0.19/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $24.95$0.12/ml

  • Antonio Banderas

    2 providers

    The Golden Secret

    EDT · Men

    Bottle size for Antonio Banderas The Golden Secret

    $15.39$0.15/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $27.99$0.14/ml

    best of 2 providers at 200 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Lacoste

    1 provider

    Red Cologne

    EDT · Men

    Bottle size for Lacoste Red Cologne

    $79.95$1.07/ml

    $23.95$0.19/ml

  • Calvin Klein

    3 providers

    CK One

    EDT · Unisex

    Bottle size for Calvin Klein CK One

    $9.79$0.65/ml

    $20.99$0.47/ml

    $24.95$0.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $27.29$0.27/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $35.69$0.18/ml

    best of 3 providers at 200 ml

    $108.99$0.36/ml

  • Christian Audigier

    2 providers

    Ed Hardy

    EDP · Women

    Bottle size for Christian Audigier Ed Hardy

    $19.59$0.39/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $19.59$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $59.99$0.30/ml

  • Calvin Klein

    2 providers

    Obsession Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Calvin Klein Obsession Perfume

    $63.95$1.28/ml

    $19.95$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml