Daily Fragrance Scout
Bombshell Perfume - 3.4 oz.

Bombshell Perfume - 3.4 oz.

$73.95

Tracked low
Size
100 ml($0.74/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Bombshell, an award winning perfume, was launched by Victoria's Secret in September 2014, under the creation of Adriana Medina and Mark Knitkowski. As the name implies, it is the perfect fragrance for a "bombshell", the sexy, confident, flirty woman with an attitude to match. Mainly of fruity and floral fragrance, it has notes of passionfruit, grapefruit, vanilla orchid and shangri-la peony. SCENT Top Notes are Tangerine, Grapefruit, Pineapple, Strawberry, Passionfruit Middle Notes are Jasmine, Red berries, Vanilla orchid, Peony, Lily-of-the-valleys Base Notes are Musk, Oakmoss, Woody notes

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet