Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Bora Bora →

Bora Bora Perfume - 3.4 oz.

Bora Bora Perfume - 3.4 oz.

$32.95$47.50

−31%

You save $14.55$0.33/ml

Size
100 ml($0.33/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Liz Claiborne Bora Bora Eau de Parfum is an exotic and captivating fragrance designed for women who appreciate tropical elegance and carefree adventure. Bora Bora Perfume for Women offers a fresh and floral blend of vibrant top notes, followed by a rich heart of tropical florals, and a sensual base of warm, earthy elements, making it the perfect fragrance for those who want to evoke the spirit of a tropical escape.The perfume opens with a refreshing combination of water lily, iris, and mandarin orange, offering a bright and aquatic start that instantly awakens the senses. The heart of Liz Claiborne Bora Bora Perfume reveals a beautiful blend of tuberose, orchid, jasmine, and orange blossom, adding an exotic and floral depth to the fragrance. Finally, the fragrance settles into a warm and sensual base of ginger and sandalwood, leaving a rich, lasting impression that evokes a sense of tropical paradise.Whether you're looking for a signature scent for everyday wear or something special for evening occasions, Bora Bora Perfume for Women offers the perfect balance of freshness, tropical beauty, and sensual warmth.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet