
Hugo Boss Bottled Absolu Intense
Lowest live price · 100 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Hugo Boss Bottled Absolu Intense is $153.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($1.54/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.
100 ml · 1 provider
across 1 provider at 100 ml
at 100 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
100 mlbest $1.54/ml
| Size | Fragrance Outlet | Perfumania | Average |
|---|---|---|---|
| 100 mlbest $1.54/ml | $153.99best−3%read Oct 1, 2026, 08:03 UTC | sold out | $153.99across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 100 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
- Lowest:
- $153.99
- Average now:
- $153.99
- Trend:
- flat
Hugo Boss Bottled Absolu Intense: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Hugo Boss Bottled Absolu Intense?
- The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $153.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
- How much does Hugo Boss Bottled Absolu Intense cost?
- Hugo Boss Bottled Absolu Intense starts at $153.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Hugo Boss Bottled Absolu Intense?
- The best value we track is $1.54/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- Why is Hugo Boss Bottled Absolu Intense cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Hugo Boss
Other Hugo Boss fragrances we price across providers.
Hugo Boss
3 providers
Boss Bottled Unlimited
EDT · Men
$48.00$1.07/ml
$48.29$0.48/ml
best of 3 providers at 100 ml
$80.00$0.40/ml
Hugo Boss
3 providers
Boss The Scent
EDT · Men
$35.69$0.79/ml
best of 2 providers at 45 ml
$49.95$0.50/ml
best of 3 providers at 100 ml
$74.19$0.37/ml
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Yves Saint Laurent
3 providers
Y Iced Cologne INTENSE
EDT · Men
$29.99$3.75/ml
$125.99$2.10/ml
$153.99$1.54/ml







