Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Can Can Burlesque →

Can Burlesque Perfume - 1.7 oz.

Can Burlesque Perfume - 1.7 oz.

$29.99$49.00

−39%Tracked low

You save $19.01$0.60/ml

Size
50 ml($0.60/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
10 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Performance is the whole dress code for Paris Hilton Can Burlesque Perfume, theatrical in the best way, bold and unafraid of a little spotlight. Raspberry, nectarine, cassis, and clementine crowd the top in a bright, juicy rush, immediately vivid from the very first spray. Wild orchid and orange blossom make up a lush, exotic floral centre, full enough to feel genuinely theatrical rather than simply pretty. Musk and white woods leave the base in warm, grounded depth, a finish that lingers with real presence rather than fading quietly. Paris Hilton rarely builds anything meant to go quietly unnoticed, and this one is certainly no exception to that particular rule. Turn to Can Burlesque Perfume, a floral fruity Eau de Parfum, for soft, feminine daytime occasions. Can Burlesque Perfume holds up to genuinely regular wear.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 6 days we have tracked it.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low