Daily Fragrance Scout

Carven Dans Ma Bulle Perfume

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Carven Dans Ma Bulle Perfume is $23.95 for 50 ml at FragranceShop ($0.48/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$23.95

50 ml · 1 provider

Average price
$23.95

across 1 provider at 50 ml

Best value
$0.48/ml

at 50 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$23.95
Sep 21, 202611 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$23.95
Average now:
$23.95
Trend:
flat

Carven Dans Ma Bulle Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Carven Dans Ma Bulle Perfume?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $23.95 for the 50 ml bottle at FragranceShop (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $23.95 a good price for Carven Dans Ma Bulle Perfume?
The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Carven Dans Ma Bulle Perfume cost?
Carven Dans Ma Bulle Perfume starts at $23.95 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Carven Dans Ma Bulle Perfume?
The best value we track is $0.48/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Carven Dans Ma Bulle Perfume?
The lowest price we have recorded for the 50 ml size is $23.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Carven Dans Ma Bulle Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Carven

Other Carven fragrances we price across providers.

  • Carven

    1 provider

    Pour Homme

    EDT · Men

    Bottle size for Carven Pour Homme

    $90.25$0.90/ml

  • Carven

    1 provider

    Leau Intense

    EDT · Men

    Bottle size for Carven Leau Intense

    $53.44$1.07/ml

    $67.69$0.68/ml

  • Carven

    1 provider

    C'est Paris! Elixir

    EDP · Men

    Bottle size for Carven C'est Paris! Elixir

    $50.39$0.50/ml

  • Carven

    1 provider

    C'est Paris!

    EDP · Women

    Bottle size for Carven C'est Paris!

    $83.99$0.84/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Sean John

    2 providers

    Unforgivable

    EDT · Men

    Bottle size for Sean John Unforgivable

    $29.99$1.00/ml

    $49.95$0.67/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $59.95$0.48/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Juicy Couture

    2 providers

    Viva La Juicy Gold Couture

    EDP · Women

    Bottle size for Juicy Couture Viva La Juicy Gold Couture

    $82.99$1.66/ml

    $47.59$0.48/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Philosophy

    2 providers

    Amazing Grace

    EDT · Women

    Bottle size for Philosophy Amazing Grace

    $34.99$0.58/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $76.00$0.64/ml

    $83.99$0.48/ml

  • Mont Blanc

    4 providers

    Explorer

    EDP · Men

    Bottle size for Mont Blanc Explorer

    $3.99$3.99/ml

    $13.99$2.80/ml

    $16.99$1.70/ml

    $27.95$0.93/ml

    $73.95$1.23/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $46.95$0.47/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $122.95$0.61/ml