Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Cashmere Mist →

Cashmere Mist Perfume - 6.7 oz.

Cashmere Mist Perfume - 6.7 oz.

$162.99$168.00

−3%Tracked low

You save $5.01$0.81/ml

Size
200 ml($0.81/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
3 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

A feeling rather than a note gave Cashmere Mist Perfume its name, and Donna Karan lives up to it from a single, barely there touch of bergamot at the top. Suede, lily of the valley and jasmine form a heart that is powdery and skin warm, the suede accord giving the florals a brushed, tactile quality. Cashmere musk, sandalwood, amber and vanilla settle into a foundation that truly does feel like fabric. Little here is designed to be noticed at a distance. The whole composition lives within arm's reach, intimate by design and meant for those who come close. Oriental through and through, Cashmere Mist Perfume is an Eau de Parfum that suits date nights and after dark hours. Few fragrances balance ease and character the way Cashmere Mist Perfume does.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 6 days we have tracked it.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low