Be Seduced Girl Perfume
100 ml · EDP
$39.99$90.00$0.40/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
Compare all prices for Charlie Blue →

$16.99$30.00
You save $13.01$0.17/ml
Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.
The Charlie Blue fragrance was launched by Revlon in the year 1973. The perfume is mainly attributed to the group of all year round fragrances and is preferred mostly as a daywear perfume. The woody notes in the fragrance are imparted by the essences of sandalwood, oakmoss, and musk, while geranium rose and jasmine compose the flowery accords of the perfume. SCENT Top notes are citruses, peach, and hyacinth Middle Notes are cyclamen, carnation, orris root, lily-of-the-valley, and rose Base notes are sandalwood, musk, vanilla, oakmoss, and cedar
Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.
The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.
100 ml · EDP
$39.99$90.00$0.40/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
100 ml · EDP
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
90 ml · EDT
$39.99$90.00$0.44/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
100 ml · EDT
$34.95$72.00$0.35/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
200 ml · EDT
$42.99$95.00$0.21/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
100 ml · EDT
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
55 ml · EDT
$10.95$32.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
100 ml · EDP
$29.99$80.00$0.30/ml
at Fragrance Outlet
tracked low