Daily Fragrance Scout
Azzaro Chrome Pure bottle

Azzaro Chrome Pure

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Azzaro Chrome Pure is $59.99 for 50 ml at Fragrance Outlet ($1.20/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$59.99

50 ml · 1 provider

Average price
$59.99

across 1 provider at 50 ml

Best value
$1.20/ml

at 50 ml

Biggest discount
−10%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$59.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$59.99
Average now:
$59.99
Trend:
flat

Azzaro Chrome Pure: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Azzaro Chrome Pure?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $59.99 for the 50 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Azzaro Chrome Pure cost?
Azzaro Chrome Pure starts at $59.99 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Azzaro Chrome Pure?
The best value we track is $1.20/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Azzaro Chrome Pure cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Azzaro

Other Azzaro fragrances we price across providers.

  • Azzaro

    4 providers

    Pour Elle

    EDP · Women

    Bottle size for Azzaro Pour Elle

    $42.75$0.86/ml

    $24.99$0.25/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Azzaro

    4 providers

    Wanted

    EDP · Men

    Bottle size for Azzaro Wanted

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $16.79$1.68/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $86.95$1.74/ml

    $97.95$0.98/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Azzaro

    4 providers

    The Most Wanted Intense

    EDT · Men

    Bottle size for Azzaro The Most Wanted Intense

    $4.50$4.50/ml

    $18.99$3.80/ml

    $19.59$1.96/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $103.95$1.04/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Azzaro

    4 providers

    Wanted

    EDT · Men

    Bottle size for Azzaro Wanted

    $3.69$3.69/ml

    $12.99$2.60/ml

    $14.69$1.47/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $79.95$1.60/ml

    $99.95$1.00/ml

    $128.99$0.86/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Prada

    3 providers

    Luna Rossa Ocean

    Parfum · Men

    Bottle size for Prada Luna Rossa Ocean

    $4.89$2.45/ml

    $128.95$2.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $120.39$1.20/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Essential

    3 providers

    Patchouli Mania

    EDP · Unisex

    Bottle size for Essential Patchouli Mania

    $30.00$3.00/ml

    $119.99$1.20/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Prada

    3 providers

    Candy

    EDP · Women

    Bottle size for Prada Candy

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $105.99$3.53/ml

    $140.99$2.82/ml

    $95.89$1.20/ml

    best of 2 providers at 80 ml

  • Michael Malul

    2 providers

    Jet Black Reserve

    EDP · Men

    Bottle size for Michael Malul Jet Black Reserve

    $119.95$1.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml