Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Claiborne Sport →

Claiborne Sport Cologne - 3.4 oz.

Claiborne Sport Cologne - 3.4 oz.

$29.99$47.50

−37%

You save $17.51$0.30/ml

Size
100 ml($0.30/ml)
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Claiborne Sport Cologne for Men by Liz Claiborne is a fresh, invigorating fragrance designed for the active, confident man. Liz Claiborne Sport Cologne blends aromatic herbs, vibrant spices, and warm, woody notes to create a scent that is both energetic and sophisticated, perfect for everyday wear or athletic adventures.The fragrance opens with fresh top notes of tomato leaf and lavender, providing a crisp and revitalizing introduction. The heart reveals a spicy, aromatic blend of ginger, cardamom, cyclamen, sage, woodsy notes, and coriander, adding depth, warmth, and complexity. Finally, the base notes of musk, cedar, and amber provide a smooth, long-lasting finish, leaving a masculine and refined impression.Whether you’re heading to the office, a casual outing, or an active day outdoors, Claiborne Sport Cologne offers a refreshing and versatile fragrance that complements every modern lifestyle.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet