
Coach Dreams Sunset Perfume
Lowest live price · 90 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Coach Dreams Sunset Perfume is $45.95 for 90 ml at FragranceShop ($0.51/ml, read under an hour ago), compared across 2 retailers.
The 90 ml ranges from $45.95 at FragranceShop to $91.95 at Perfumania, a $46.00 spread, 50% of the higher price, across 2 sellers.
Per millilitre the 150 ml works out at $0.77/ml against $1.22/ml for the 60 ml, so the 150 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 90 ml in 55 days of tracking is $33.95 on Sep 21; it is $45.95 now.
90 ml · 2 providers
per ml: 3 sizes cannot share a dollar average
at 90 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
60 mlbest $1.22/ml
90 mlbest $0.51/ml
150 mlbest $0.77/ml
| Size | FragranceShop | Perfumania | Average |
|---|---|---|---|
| 60 mlbest $1.22/ml | not carried | $72.95best−26%tracked lowread Oct 1, 2026, 02:18 UTC | $72.95across 1 provider |
| 90 mlbest $0.51/ml | $45.95besttracked lowread Oct 1, 2026, 04:03 UTC | $91.95−26%tracked lowread Oct 1, 2026, 02:18 UTC | $68.95across 2 providers |
| 150 mlbest $0.77/ml | not carried | $114.95best−26%tracked lowread Oct 1, 2026, 02:18 UTC | $114.95across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 90 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
- Lowest:
- $33.95
- Average now:
- $68.95
- Trend:
- −$23.00 since Aug 7, 2026
Coach Dreams Sunset Perfume: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Coach Dreams Sunset Perfume?
- The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $45.95 for the 90 ml bottle at FragranceShop (read under an hour ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
- Is $45.95 a good price for Coach Dreams Sunset Perfume?
- The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
- How much does Coach Dreams Sunset Perfume cost?
- Coach Dreams Sunset Perfume starts at $45.95 for a 90 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Coach Dreams Sunset Perfume?
- The best value we track is $0.51/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- What is the lowest recorded price for Coach Dreams Sunset Perfume?
- The lowest price we have recorded for the 90 ml size is $33.95, tracking since Aug 6, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
- Why is Coach Dreams Sunset Perfume cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Coach
Other Coach fragrances we price across providers.
Coach
2 providers
Love
EDP
$74.95$1.50/ml
best of 2 providers at 50 ml
$94.95$1.06/ml
best of 2 providers at 90 ml
Coach
2 providers
New York Perfume
EDP · Women
$58.95$1.97/ml
$32.95$0.73/ml
$74.95$1.50/ml
$31.95$0.36/ml
best of 2 providers at 90 ml
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.







