Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Colonia Intensa →

Colonia Intensa Cologne - 3.4 oz.

Colonia Intensa Cologne - 3.4 oz.

$144.99$155.00

−6%

You save $10.01$1.45/ml

Size
100 ml($1.45/ml)
Concentration
Eau de Cologne
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Acqua di Parma’s Colonia Intensa features a blend of noble and classic ingredients, ensuring the perfect balance between modernity and tradition. This fragrance is designed for men who are ambitious and pursue their careers with passion and determination. SCENT Top Notes are Sicilian lemon, ginger, cardamom, citruses and bergamot Middle Notes are Cedar, Guaiac wood, Neroli, Artemisia and myrhh Base Notes are Musk, benzoin, patchouli and leather

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Pure Couture Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$85.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet