Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Colour Me White →

Colour Me White - 1.7 oz.

Colour Me White - 1.7 oz.

$12.99$15.00

−13%

You save $2.01$0.26/ml

Size
50 ml($0.26/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

White is in the name, and Milton-Lloyd's Colour Me White stays true to that idea, bergamot, green tea and basil setting out a crisp, herbal top. Sea notes, lemon, and cardamom build a fresh, aromatic heart that stays clean rather than overpowering throughout the day. Leather, woody notes, vetiver, amber, and musk hold the foundation in warm, grounded depth that carries real staying power for hours. Leather, tucked into the foundation, is a genuine surprise for a fragrance built around clean freshness, adding real texture that keeps the composition from ever feeling too simple or one-dimensional. Staying power was evidently the ambition here, not just an easy morning splash. Citrus aromatic through and through, Colour Me White is an Eau de Toilette that suits daily wear through the warmer months. It's the sort of scent Colour Me White was built to be.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Pure Couture Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$85.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet