Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Cool Water Wave →

Cool Water Wave by Davidoff EDT SPRAY 1.7 OZ for WOMEN

Cool Water Wave by Davidoff EDT SPRAY 1.7 OZ for WOMEN

$32.89

At typical
Size
50 ml($0.66/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at FragranceNet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Launched by the design house of Davidoff in 2007, Cool Water Wave by Davidoff for WOMEN posesses a blend of: a sensual, fresh, and feminine fragrance of tropical fruits, spring flowers, and sensual woods It is recommended for romantic wear.

Terms & restrictions

Imported from the FragranceNet affiliate product feed. FragranceNet's checkout price governs.

At typical

About what this listing has cost across the 27 days we have tracked it.

Price history

4 price checks between Aug 11, 2026 and Sep 24, 2026. This is the history we observed. It may not include every price the merchant offered.

$33.59$31.49AVG $31.87Aug 11, 2026Sep 24, 2026
Aug 11, 2026 $31.49Sep 24, 2026 $32.89rose $1.40 (4.4%)

Range over this window: $31.49 to $33.59. Averaging $31.87, weighted by how long each price stood rather than by how often we checked.

Related deals

  • Coach Cherry

    90 ml · Parfum · Tester

    $83.99$0.93/ml

    at FragranceNet

  • Bharara Green Phantom

    100 ml · EDP

    $69.99$0.70/ml

    at FragranceNet

  • Arlyn Sparkling Santal

    50 ml · EDP

    $30.79$0.62/ml

    at FragranceNet

  • Arlyn Sunset Coconut

    50 ml · EDP

    $30.79$0.62/ml

    at FragranceNet

  • Arlyn Floral Woody

    50 ml · EDP

    $30.79$0.62/ml

    at FragranceNet

  • Dolce & Gabbana The One

    45 ml · Parfum

    $100.09$2.22/ml

    at FragranceNet

  • Marc-Antoine Barrois Ganymede

    EDP · Decant

    $10.49

    at FragranceNet

  • Coach Pure Platinum

    100 ml · Parfum · Tester

    $83.99$0.84/ml

    at FragranceNet