Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Cristal Royal Passion →

Cristal Royal Passion Perfume - 1.7 oz.

Cristal Royal Passion Perfume - 1.7 oz.

$48.99$70.00

−30%

You save $21.01$0.98/ml

Size
50 ml($0.98/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
10 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

For anyone drawn to glamour worn unapologetically, Princesse Marina de Bourbon Cristal Royal Passion Perfume commits right away, bergamot and apple giving the top a crisp, juicy character that sets an unapologetically glamorous tone from the very first spray. Almond, jasmine, and tuberose weave a rich, warm floral core. The final word belongs to praline, vanilla, and sandalwood, bringing deep, gourmand sweetness, a finish that lingers with real richness rather than fading quickly. Royal branding gets attached to plenty of fragrances, but this one earns the comparison rather than just borrowing the word. Cristal Royal Passion Perfume suits romantic daytime wear best, exactly what a floral gourmand Eau de Parfum should do. There's real staying power behind Cristal Royal Passion Perfume.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Rouge Royal Perfume

    30 ml · EDP

    $24.99$60.00$0.83/ml

    at Fragrance Outlet

  • Armaf Odyssey Mandarin Sky Limited Edition

    100 ml

    $29.99$70.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet