Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Custom →

Custom Cologne - 3.4 oz.

Custom Cologne - 3.4 oz.

$35.99$55.00

−35%

You save $19.01$0.36/ml

Size
100 ml($0.36/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Made of an interesting choice of fragrances the Alfred Dunhill EDT spray for Men was launched in the year 2003. The oriental woody fragrance was created by Michel Almairac. Its aromatic and fresh spicy accords make it a perfect fall-winter all day and night fragrance. The perfume scores moderate on sillage and longevity and its fragrance gives off a strong presence of geranium, lavender, leather and musk. SCENT Top Notes: Lemon, Geranium, Clary Sage, Lavender Middle Notes: Cedar, Jasmine, Rose, Orris Root, Iris, Carnation Base Notes: Oakmoss, Musk, Cedar, Vetiver, Tonka Bean, Sandalwood, Leather

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Silhouette in Bloom by Christian Siriano

    100 ml · EDP

    $39.99$92.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Monique Lhuillier

    30 ml · EDP

    $26.99$85.00$0.90/ml

    at Fragrance Outlet