Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Dazzle →

Dazzle Perfume - 3.4 oz.

Dazzle Perfume - 3.4 oz.

$84.55$89.00

−5%

You save $4.45$0.85/ml

Size
100 ml($0.85/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Al Haramain Dazzle is a vibrant and versatile floral-fruity fragrance that opens with a sparkling blend of sun-ripened bergamot and tangy black currant, creating an instantly uplifting first impression. The heart unfolds into a sophisticated mix of romantic red rose and crisp artemisia, adding a subtle herbal dimension to the classic floral elegance. In the dry-down, the fragrance settles onto a smooth, earthy base of patchouli, giving it depth and long-lasting wear. Celebrated for its quality and effortless chic, Dazzle is perfect for casual daytime wear, office settings, or breezy afternoon outings. It wraps the wearer in a confident, universally appealing aura that is noticeable without being overpowering.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet