Daily Fragrance Scout
Discipline Sport His for Her Perfume - 3.4 oz.

Discipline Sport His for Her Perfume - 3.4 oz.

$89.99

Tracked low
Size
100 ml($0.90/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
43 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Rewrite the rules with Ron Dorff Discipline Sport His for Her, a bold, gender-defying perfume that celebrates strength, determination, and athletic grace. Inspired by the discipline of sport and the spirit of modern femininity, this invigorating fragrance is designed for the woman who pushes boundaries-powerful yet poised, fierce yet refined, and always on her own terms. The fragrance launches with an energizing burst of bergamot, watermint, mandarin, and cedrat. This crisp, citrus-mint opening delivers an instant rush of freshness and vitality, like the first breath of cool air during a morning run. Bergamot and mandarin provide bright, zesty radiance while watermint adds an icy freshness, and cedrat brings a sophisticated citrus edge. It's an awakening that sharpens focus and ignites motivation. At its core, Discipline reveals a dynamic blend of juniper, Swedish spruce, and violet leaves. This green-aromatic heart is where athleticism meets elegance-juniper's crisp, gin-like freshness mingles with the invigorating fragrance of Swedish spruce, evoking Nordic forests and natural resilience. Violet leaves add a subtle metallic-green facet that's modern and sophisticated. It's a middle that speaks to endurance, clarity, and the beauty of nature's raw power. The fragrance grounds itself in a complex base of rosemary flower, ambrox, cedarwood, vetiver, and thyme. This earthy-aromatic foundation is rich with character-herbal rosemary and thyme provide grounding freshness, while cedarwood and vetiver add woody depth and natural strength. Ambrox brings a modern, clean radiance that ties everything together with subtle warmth. It's a finish that's enduring, confident, and unmistakably striking.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 6 days we have tracked it.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low