Daily Fragrance Scout
Dolcemania Bubble Bomb Perfume - 3.4 oz.

Dolcemania Bubble Bomb Perfume - 3.4 oz.

$149.99

Size
100 ml($1.50/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
9 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Unlike its Marshmallow sibling's soft, powdery sweetness, Dolcemania Bubble Bomb Perfume from House of Dreams opens brighter and fruitier, pink berries, juicy pear and sparkling citrus sparking a juicy top. Bubblegum accord, jasmine petals and cotton candy settle the heart into something playful and unmistakably sweet. Vanilla cream, sugared musk and soft amber close the foundation warm and softly gourmand. Jasmine petals turning up amid bubblegum and cotton candy is an unexpected floral touch inside an otherwise candy driven structure. Dolcemania Bubble Bomb Perfume is a gourmand fruity Eau de Parfum, suited to playful daytime occasions. House of Dreams kept this Bubble Bomb edition louder and fruitier than its siblings.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet