Daily Fragrance Scout
Dolcemania Sugar Lab Perfume - 3.4 oz.

Dolcemania Sugar Lab Perfume - 3.4 oz.

$149.99

Size
100 ml($1.50/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
9 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Cool and frosty rather than warm, Dolcemania Sugar Lab Perfume from House of Dreams breaks from its Marshmallow and Bubble Bomb siblings early, green apple, iced lemon and mint cream sparking a crisp top. Pistachio milk, white chocolate and coconut foam deepen the core into something nutty and unmistakably confectionery. Vanilla sugar, cashmere woods and musk close the drydown warm and softly sweet. Pistachio milk alongside white chocolate is a distinctly laboratory precise pairing, true to the Sugar Lab name. Dolcemania Sugar Lab Perfume is a gourmand citrus Eau de Parfum, suited to playful daytime occasions. House of Dreams gave this entry the coolest opening in the whole Dolcemania line.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet