Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Donna Born In Roma Green Stravaganza →

Donna Born In Roma Green Stravaganza Perfume - 3.4 oz.

Donna Born In Roma Green Stravaganza Perfume - 3.4 oz.

$174.99$180.00

−3%Tracked low

You save $5.01$1.75/ml

Size
100 ml($1.75/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
5 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Rather than a standard citrus lift, Donna Born in Roma Green Stravaganza Perfume from Valentino leads with lapsang souchong tea, smoky and unexpected. Jasmine carries the centre alone, sweet and full, a warm contrast to the smoke above it. Vanilla closes the base soft and gently sweet. Lapsang souchong is an undeniably rare choice for a top note, and its smokiness against the jasmine and vanilla gives this unexpected complexity. Donna Born in Roma Green Stravaganza Perfume is a floral gourmand Eau de Parfum, suited to evenings that call for something sweeter. Valentino found distinction within the Born in Roma line here.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Diplomate Pour Homme Cologne

    100 ml · EDT

    $39.99$82.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet