Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Emblem →

Emblem Cologne - 2.0 oz.

Emblem Cologne - 2.0 oz.

$64.99$68.00

−4%

You save $3.01$1.08/ml

Size
60 ml($1.08/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Launched in the spring of 2014, the Montblanc Emblem is the perfect embodiment of the style and elegance of the Montblanc brand itself. The perfume has a high note of spicy aroma that is rendered by the top notes of cardamom, clary sage, and grapefruit and middle notes of cinnamon and violet leaf. The fragrance closes with the lingering woody note and intense scent of tonka bean. The resplendent flacon of this elegant perfume is something to look out for. SCENT Top notes are cardamom, clary sage, and grapefruit Middle Notes are cinnamon and violet leaf Base notes are tonka bean and woody notes

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet