Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Enigma Fragrance →

Enigma Unisex Fragrance - 3.4 oz.

Enigma Unisex Fragrance - 3.4 oz.

$159.99$170.00

−6%

You save $10.01$1.60/ml

Size
100 ml($1.60/ml)
Packaging
New in box
For
Unisex
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Enigma promises something unresolved, and 93 Mil leads with deliberate contradiction, passionfruit, saffron and Turkish rose combining for a tart, luxurious, floral top. Agarwood, patchouli and benzoin deepen the core into something dark, resinous and earthy. Leather, ambergris, vanilla and dark honey close the drydown deeply animalic and sweet. Dark honey alongside leather in the base is a striking pairing, raw animalic depth meeting something unexpectedly sweet. Enigma Unisex Fragrance is a woody oriental Eau de Parfum from 93 Mil, suited to evening wear and special occasions. 93 Mil kept the fragrance's contradictions unresolved all the way to the finish.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet