Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Eros →

Eros Cologne - 3.4 oz. Tester

Eros Cologne - 3.4 oz. Tester

$129.99$139.00

−6%

You save $9.01$1.30/ml

Size
100 ml($1.30/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
Tester
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
8 minutes ago

Tester bottle: identical fragrance in plain packaging, often without a fancy cap or retail box. That's why it's cheaper. Check the merchant's return policy before buying.

Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Experience the captivating allure of Versace Eros Eau de Parfum. This fragrance encapsulates the essence of masculinity and seduction, leaving a lasting impression wherever you go. Its invigorating composition unfolds with vibrant bursts of fresh mint, crisp candy apple, zesty lemon, and mandarin orange, infusing a refreshing and energizing aura. The heart reveals a harmonious fusion of warm spices, including ambroxan, geranium, and clary sage, evoking depth and sensuality. As the fragrance lingers, it unveils rich and seductive notes of vanilla, cedar, sandalwood, bitter orange, patchouli, and leather, creating a sophisticated and irresistible allure. Versace Eros cologne symbolizes confidence and magnetism, making it an exquisite choice for the modern man. It is a fragrance that embodies the essence of masculinity, passion, and power. Inspired by the Greek god of love, Eros, this cologne is designed to evoke a sense of confidence and desire with its rich, aromatic blend. It is versatile enough to enhance any occasion. The sleek, modern bottle-adorned with the iconic Medusa emblem-reflects the bold and captivating nature of the fragrance inside.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet