Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Femme →

Femme Perfume - 1.6 oz.

Femme Perfume - 1.6 oz.

$62.99$66.00

−5%

You save $3.01$1.40/ml

Size
45 ml($1.40/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
20 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

The Hugo Boss Femme Perfume is a graceful and romantic fragrance designed for the modern, confident woman. Soft, elegant, and uplifting, it embodies a sense of femininity that is both fresh and timeless. Perfect for everyday wear or special occasions, Hugo Boss Femme Eau de Parfum wraps you in a luminous aura of delicate florals and warm sensuality.It opens with a sparkling blend of freesia, tangerine, and black currant, creating a bright and cheerful introduction. The heart blooms with a beautiful bouquet of Bulgarian rose, lily, and jasmine, exuding elegance and charm. A smooth base of lemon tree, apricot, and amber leaves a warm, comforting trail that lingers softly on the skin. Hugo Boss Femme Eau de Parfum for Women is the ideal scent for those who love a light, romantic, and sophisticated fragrance.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet