Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Black →

Fila Black Cologne - 3.4  oz.

Fila Black Cologne - 3.4 oz.

$22.99$25.00

−8%

You save $2.01$0.23/ml

Size
100 ml($0.23/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Black is in the name, though Fila Black Cologne's opening reads surprisingly bright, apple, lime and bergamot carrying a crisp, juicy top, sharp, confident and energizing from the very first spray onward. Cinnamon, jasmine, cardamom, and basil make up a warm, spiced core that carries genuine, unmistakable athletic energy throughout the entire composition and wear. White cedar extract, musk, and amber close the drydown in warm, grounded depth that carries real, lasting, genuine sophistication throughout. White cedar extract, sitting in the drydown, is an unusual choice for an athletic-leaning brand, giving the drydown real sophistication that goes well beyond a purely sporty, energetic overall structure. Fila Black Cologne belongs to special occasions and celebrations, an amber aromatic Eau de Toilette through and through. Few fragrances balance ease and character the way Fila Black Cologne does.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet