Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Flower →

Flower Perfume - 3.4 oz.

Flower Perfume - 3.4 oz.

$144.99$149.00

−3%Tracked low

You save $4.01$1.45/ml

Size
100 ml($1.45/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Flower by Kenzo is a beautifully balanced fragrance that connects the energy of modern life with the tranquility of nature. It opens with fresh top notes of mandarin orange, Bulgarian rose, hawthorn, and blackcurrant, offering a vibrant, uplifting start. The heart of the perfume is a delicate blend of rose, Parma violet, jasmine, and opoponax, creating a soft and floral essence that feels both elegant and serene. As the fragrance settles, warm base notes of incense, white musk, and vanilla provide depth and a subtle sensual finish. With moderate to heavy sillage, Flower by Kenzo delivers a long-lasting, captivating aroma, perfect for those who appreciate a floral scent with lasting power.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet