Daily Fragrance Scout

Compare all prices for 273 →

Fred Hayman 273 by Fred Hayman EAU DE PARFUM SPRAY 1.7 OZ for WOMEN

Fred Hayman 273 by Fred Hayman EAU DE PARFUM SPRAY 1.7 OZ for WOMEN

$18.19

Tracked low
Size
50 ml($0.36/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at FragranceNet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Launched by the design house of Fred Hayman in 1989, Fred Hayman 273 by Fred Hayman for WOMEN posesses a blend of: gardenia, exotic fruits, along with soft amber and sandalwood. It is recommended for evening wear.

Terms & restrictions

Imported from the FragranceNet affiliate product feed. FragranceNet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it.

Price history

2 price checks between Aug 11, 2026 and Sep 21, 2026. This is the history we observed. It may not include every price the merchant offered.

$18.89$18.19AVG $18.89Aug 11, 2026Sep 21, 2026
Aug 11, 2026 $18.89Sep 21, 2026 $18.19fell $0.70 (3.7%)

Range over this window: $18.19 to $18.89. Averaging $18.89, weighted by how long each price stood rather than by how often we checked.

Related deals

  • Hugo Boss Hugo Intense

    75 ml · EDP

    $48.99$0.65/ml

    at FragranceNet

  • Narciso Rodriguez Bleu Noir

    50 ml · Parfum

    $55.99$1.12/ml

    at FragranceNet

  • Afnan 9 Am Pour Femme

    100 ml · EDP

    $28.69$0.29/ml

    at FragranceNet

  • Yves Saint Laurent L Homme Bleue

    100 ml · EDT

    $97.99$0.98/ml

    at FragranceNet

  • Hamidi Maison Luxe Gypsy Rose Perfume

    110 ml · Parfum

    $22.39$0.20/ml

    at FragranceNet

  • Clean Men

    30 ml · EDT

    $23.79$0.79/ml

    at FragranceNet

  • Nishane Wulong Cha

    100 ml · Extrait · Tester

    $163.79$1.64/ml

    at FragranceNet

  • L'Artisan Parfumeur Passage D'enfer Red

    100 ml · EDT

    $217.69$2.18/ml

    at FragranceNet