Carthusia Fiori di Capri
100 ml · EDP · Tester
$90.29$0.90/ml
at FragranceNet

$10.49
Tracked lowOpens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.
Launched by the design house of Fred Hayman in 1989, Fred Hayman 273 by Fred Hayman for WOMEN posesses a blend of: gardenia, exotic fruits, along with soft amber and sandalwood. It is recommended for evening wear.
Imported from the FragranceNet affiliate product feed. FragranceNet's checkout price governs.
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it.
2 price checks between Aug 11, 2026 and Sep 21, 2026. This is the history we observed. It may not include every price the merchant offered.
Range over this window: $10.49 to $11.89. Averaging $11.89, weighted by how long each price stood rather than by how often we checked.
100 ml · EDP · Tester
$90.29$0.90/ml
at FragranceNet
125 ml · EDP
$67.19$0.54/ml
at FragranceNet
100 ml · EDP
$28.69$0.29/ml
at FragranceNet
100 ml · EDT
$97.99$0.98/ml
at FragranceNet
110 ml · Parfum
$22.39$0.20/ml
at FragranceNet
100 ml · Extrait · Tester
$163.79$1.64/ml
at FragranceNet
50 ml · Parfum
$55.99$1.12/ml
at FragranceNet