Insurrection Wild Cologne
90 ml · EDT
$39.99$90.00$0.44/ml
at Fragrance Outlet
tracked low

$39.99$44.00
You save $4.01$0.40/ml
Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.
French Kiss promises boldness, though Tahari Parfums opens it gently, bergamot, pink pepper and aquatic notes together giving a bright, salt tinged top. Flowers, passionflower and cyclamen deepen the core into something soft and delicately floral. Oakwood, amber and musk close the drydown warm and softly woody. Passionflower alongside plain flowers and cyclamen is an unusual botanical mix, exotic and classic floral notes sharing the same stage. French Kiss Perfume is a citrus aquatic Eau de Parfum, suited to daytime wear. Tahari Parfums kept the whole composition light despite the name's boldness.
Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.
The lowest price we have recorded for this listing in the 6 days we have tracked it.
90 ml · EDT
$39.99$90.00$0.44/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
100 ml · EDP
$39.99$90.00$0.40/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
100 ml · EDP
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
100 ml · EDT
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
55 ml · EDT
$10.95$32.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
100 ml · EDP
$29.99$80.00$0.30/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
100 ml
$11.99$35.00$0.12/ml
at Fragrance Outlet
tracked low
100 ml · EDT
$39.99$82.00$0.40/ml
at Fragrance Outlet
tracked low