Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Gaultier Divine →

Gaultier Divine Perfume - 3.4 oz.

Gaultier Divine Perfume - 3.4 oz.

$169.99$173.00

−2%

You save $3.01$1.70/ml

Size
100 ml($1.70/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

A bright, fruity citrus lift defines the opening of Gaultier Divine Perfume from Jean Paul Gaultier, calypsone, bergamot and red berries arriving together right from the first spray. Lily, ylang ylang and jasmine build a rich, heady white floral centre. Meringue, musk and patchouli close the base sweet, earthy and unexpectedly playful. Meringue in the base is a wonderfully literal, almost dessert like touch, softening what could otherwise read as a purely earthy patchouli finish. Gaultier Divine Perfume is a floral citrus Eau de Parfum, suited to daytime elegance. Jean Paul Gaultier found whimsy in the base here.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet