Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Gentleman →

Gentleman Cologne - 3.4 oz.

Gentleman Cologne - 3.4 oz.

$129.99$134.00

−3%

You save $4.01$1.30/ml

Size
100 ml($1.30/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Givenchy Gentleman by Givenchy was launched in 1974 and was created by Paul Leger. The entrancing woody fragrance of this perfume is achieved by the impeccable blend of vetiver, musk, oakmoss, and cedar. Strong hints of patchouli, leather, honey, and civet render it a high sillage and very long lasting fragrance. SCENT Top notes are tarragon, bergamot, honey, rose, and lemon Middle Notes are cedar, jasmine, orris root, and patchouli Base notes are leather, amber, patchouli, vanilla, civet, musk, vetiver, and oakmoss

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Jean Charles Brosseau Ombre Rose

    100 ml · EDT

    $39.99$80.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet