Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Good Girl Légère →

Good Girl Legere - 2.7 oz.

Good Girl Legere - 2.7 oz.

$139.99$144.00

−3%Tracked low

You save $4.01$1.75/ml

Size
80 ml($1.75/ml)
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
15 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Carolina Herrera Good Girl Légère Perfume is a radiant and elegant interpretation of the iconic Good Girl fragrance, offering a lighter yet irresistibly sensual expression of modern femininity. Sophisticated and luminous, good girl legere perfume for women blends sparkling citrus, creamy florals, and indulgent gourmand notes to create a scent that feels refined, confident, and beautifully balanced.The fragrance opens with a bright burst of citrus and soft florals scents of ylang-ylang, mandarin orange, bergamot, and lemon, delivering a fresh and uplifting first impression. At its heart, Carolina Herrera good girl legere perufme reveals a luxurious bouquet of white florals and rose that includes tuberose, jasmine, orange blossom, and Bulgarian rose, adding femininity and depth. As the scent settles, good girl legere perufume unfolds into a warm, addictive base of sweet gourmand notes that includes dulce de leche, praline, tonka bean, cashmirwood, cinnamon, sandalwood, musk, amber, patchouli, and cedar, leaving a smooth and sensual trail that lingers elegantly on the skin.Perfect for both daytime sophistication and evening allure, Carolina Herrera Good Girl Légère Perfume is ideal for women who enjoy a fragrance that is graceful, modern, and irresistibly feminine.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Tracked low

The lowest price we have recorded for this listing in the 6 days we have tracked it.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low

  • YZY Dis Lui

    100 ml

    $11.99$35.00$0.12/ml

    at Fragrance Outlet

    tracked low