Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Halloween →

Halloween Perfume - 3.3 oz.

Halloween Perfume - 3.3 oz.

$54.99$78.00

−30%

You save $23.01$0.55/ml

Size
100 ml($0.55/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
9 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Halloween was crafted with the mysterious and sexy woman in mind. The interpretation has led to a complex and elegant fragrance combining various aromas. The Eau the Toilettes marine fragrance blends in well with floral notes and spicy accents for a fresh and exquisite scent. It opens with an effervescent floral aquatic scent and then reveals its warm woody base. Halloween is a light everyday perfume with excellent lasting power. Revel in its soft yet sensual scent! SCENT Top Notes: Violet, Petitgrain, Banana Leaf and Sea Notes Middle Notes: Tuberose, Violet, Pepper, Magnolia and Lily of the Valley Base Notes: Sandalwood, Incense and Myrrh

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet