Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Hugo Iced →

Hugo Iced Cologne - 4.2 oz.

Hugo Iced Cologne - 4.2 oz.

$94.05$99.00

−5%

You save $4.95$0.75/ml

Size
125 ml($0.75/ml)
Concentration
Eau de Toilette
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
2 hours ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Introducing Hugo Iced by Hugo Boss, an aromatic aquatic fragrance designed for men. Released in 2017, this Hugo Boss Iced scent encapsulates a refreshing and invigorating essence. Its top notes consist of mint and tea, creating a cool and energizing opening that awakens the senses. As the fragrance develops, bitter orange and juniper emerge as middle notes, adding a touch of zest and complexity to the composition. Finally, the vetiver in the base note provides a grounding and earthy finish, leaving a lasting impression. Take in the heady green notes of this alluring fragrance, and allow it to boost your self-esteem and sense of style.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Hollister Wave

    100 ml · EDT

    $24.99$65.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet

  • Salvatore Ferragamo Cologne

    100 ml · EDT

    $34.95$72.00$0.35/ml

    at Fragrance Outlet

  • Parfums Gres Cabotine

    100 ml · EDT

    $29.99$69.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Monique Lhuillier

    30 ml · EDP

    $26.99$85.00$0.90/ml

    at Fragrance Outlet