Daily Fragrance Scout
I Fancy You Perfume - 3.4 oz.

I Fancy You Perfume - 3.4 oz.

$59.99$68.00

−12%

You save $8.01$0.60/ml

Size
100 ml($0.60/ml)
Concentration
Eau de Parfum
Packaging
New in box
For
Women
Availability
In stock
Price last checked
1 hour ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

Saying exactly what you mean has its own kind of charm, and I Fancy You Perfume leans fully into that idea without a hint of subtlety or reservation. Red apple, pear, and bergamot carry a juicy, crisp top note that reads as instantly likeable rather than complicated. Hyacinth, lily of the valley, and tuberose build a lush, romantic floral core, full without ever tipping into anything heavy. Musk and sandalwood anchor the drydown in soft, skin warm depth, the kind that lingers gently rather than announcing itself. It's a fragrance built entirely around sincerity, refusing to play coy at any stage of the wear. I Fancy You Perfume is a floral fruity Eau de Parfum, best suited to office hours and casual dates. That balance is exactly what makes I Fancy You Perfume work.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Joop! Go

    200 ml · EDT

    $30.99$78.00$0.15/ml

    at Fragrance Outlet

  • Euphoria Blush Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$99.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet