Exclusive Selection Laurin
100 ml · EDP
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
Compare all prices for Illicit →

$107.99$112.00
You save $4.01$1.08/ml
Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.
Temptation runs through Jimmy Choo Illicit Perfume from ginger straight to honey, bitter orange joining the ginger up top for a dry, spiced heat rather than the sweetness the name might suggest. Jasmine sambac, orange blossom and rose shape a full, heady white floral heart, generous and warm rather than delicate. Honey, amber, caramel, vanilla, sandalwood and cashmere wood take the foundation into deep gourmand territory, sticky and golden. The honey is what makes it, adding a slightly animalic richness that plain caramel and vanilla could never manage, and it is what keeps the dry down interesting for hours. As a floral oriental Eau de Parfum, Illicit Perfume finds its natural home in soft, feminine daytime occasions. Illicit Perfume earns its place in regular rotation.
Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.
100 ml · EDP
$20.00$78.00$0.20/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$39.99$90.00$0.40/ml
at Fragrance Outlet
90 ml · EDT
$39.99$90.00$0.44/ml
at Fragrance Outlet
100 ml
$11.99$35.00$0.12/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDT
$34.95$72.00$0.35/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDT
$24.99$65.00$0.25/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$39.99$99.00$0.40/ml
at Fragrance Outlet
100 ml · EDP
$24.99$85.00$0.25/ml
at Fragrance Outlet