Daily Fragrance Scout

Compare all prices for Invictus Victory Absolu →

Invictus Victory Absolu Cologne - 3.4 oz.

Invictus Victory Absolu Cologne - 3.4 oz.

$177.99$183.00

−3%

You save $5.01$1.78/ml

Size
100 ml($1.78/ml)
Packaging
New in box
For
Men
Availability
In stock
Price last checked
7 minutes ago
Get this deal at Fragrance Outlet ↗

Opens the merchant's site in a new tab. We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Learn more. Price and availability may have changed since our last check; the merchant's checkout price governs. New to discounters? Why authentic fragrances cost less here.

0

About this deal

As a Parfum Intense, Invictus Victory Absolu Cologne from Paco Rabanne opens on black pepper alone, sharp and immediately warming. Amber, ambergris and woodsy notes deepen the core into something rich and resinous. Sandalwood, frankincense and patchouli close the drydown dark, dry and deeply woody. Black pepper carrying the entire top by itself is a confident, minimal opening for a fragrance named after victory. Invictus Victory Absolu Cologne is a woody oriental Parfum Intense, suited to evening wear and special occasions. Paco Rabanne trusted one spice to announce the whole Absolu concentration.

Terms & restrictions

Imported from the Fragrance Outlet Commission Junction product feed. Fragrance Outlet's checkout price governs.

Related deals

  • Exclusive Selection Laurin

    100 ml · EDP

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Be Seduced Girl Perfume

    100 ml · EDP

    $39.99$90.00$0.40/ml

    at Fragrance Outlet

  • Insurrection Wild Cologne

    90 ml · EDT

    $39.99$90.00$0.44/ml

    at Fragrance Outlet

  • Flaunt Pour Femme Perfume

    100 ml · EDP

    $29.99$80.00$0.30/ml

    at Fragrance Outlet

  • Brave Cologne

    100 ml · EDT

    $20.00$78.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Milton-Lloyd President

    55 ml · EDT

    $10.95$32.00$0.20/ml

    at Fragrance Outlet

  • Kenneth Cole Mankind

    200 ml · EDT

    $42.99$95.00$0.21/ml

    at Fragrance Outlet

  • Nicole Miller

    100 ml · EDP

    $24.99$85.00$0.25/ml

    at Fragrance Outlet